זה כשנה וחצי שדיירי רחוב גורדון ברחובות מתלוננים על סכנה ממשית לחייהם, מצד נהגים שמתעלמים מתמרור האוסר פניית פרסה במקום. לטענתם, רשויות החוק לא מצליחות לגרום לנהגים לציית לתמרור והדבר מסכן אותם באופן יומיומי.
העץ בגינה הפרטית הרס את הרכב - העירייה תשלם כבר הורדתם את האפליקציה של mynet?
מגדלי המגורים שנבנו מול הבתים הנמוכים ברחוב גורדון הכפילו את תנועת כלי הרכב באיזור ויצרו עומסים רבים לאורך הרחוב. נהגים שנוסעים לאורך ציר הרצל ומבקשים לחזור על עקבותיהם, לא יכולים לעשות את פניית הפרסה ולכן הם מוצאים דרכים צדדיות, כדוגמת רחוב גורדון.
תושבי האיזור הצליחו לשכנע את המשטרה ואת אגף התנועה בעירייה, להציב תמרור האוסר על פניית פרסה ברחוב שלהם. אלא שהנהגים אינם מצייתים לתמרור.
סידורי התנועה החדשים שנקבעו בשטח על ידי הנהגים, יחד עם תנועת אוטובוסים חדשה שהחלה לנסוע ברחוב, מסכנים לטענת תושבי המקום את חייהם. הדיירים המיואשים פונים מזה חודשים רבים לכל הגורמים הנוגעים בדבר, אך לטענתם הם אינם נענים.
"הנהגים המגיעים לרחוב נתקלים במעין מבוי סתום, בו מצד אחד הם אינם יכולים להמשיך בנסיעה קדימה, עקב תמרור אין כניסה, ומצד שני לא יכולים לבצע פניית פרסה בגלל התמרור המוצב במקום", מסביר קצין תנועה לשעבר במשטרת רחובות. "רובם המכריע של הנהגים המבצעים עבירות במקום, עושים זאת בתום לב".
ההסברים לא סיפקו את הדיירים, ואחד מהם סיפק פתרון יצירתי בשבוע האחרון - הוא תלה שלט מעל לתמרור ובו כתב: "נהג יקר, התמרור הזה הוא רק המלצה. כמו שנהגת עד כה, אתה יכול להמשיך ולהתעלם ממנו. משטרת ישראל ממילא לא בעניין".
"אפשר וצריך לפתור את בעיית הנהגים המגיעים בטעות למקום על ידי הצבת תמרור נכון וברור בגובה מתאים, יחד עם שילוט מובן וקריא, שהנהג יוכל להבחין בו לפני שהוא נכנס לרחוב גורדון", ציין תמיר במכתב שהפנה לשר לביטחון הפנים, יצחק אהרונוביץ'. "הבעיה איננה הנהגים הבודדים שמגיעים ומוצאים את עצמם לכודים, אלא אותם נהגי מוניות, משאיות ואופנועים, שמראש מודעים לאיסור ובכל זאת מגיעים ומבצעים את העבירה", מוסיף תמיר במכתבו לשר.
מהמשטרה נמסר בתגובה: "בעקבות הקמת המגדלים ברחוב אייזנברג, הוחלט על הקמת כביש גישה (שירות) לחניון הבניין כדי להקל על העומסים ברחובות אייזנברג וגורדון. במקום הוצב תמרור איסור פרסה מאחר והכביש צר ואינו בטיחותי. ניתן לבצע פרסה בתוך החניון ולשם כך קיים שילוט והכוונה. המשטרה מבצעת אכיפה במקום על פי הצורך".