מתחדשים: פארק המייסדים הוותיק שוכן בלב העיר, על רחוב הרצל, מול מתחם השוק העירוני ובסמוך למתחם העירייה צפוי לעבור שינוי דרמטי.
3 צפייה בגלריה
גן המייסדים במבט פנורמי
גן המייסדים במבט פנורמי
גן המייסדים במבט פנורמי
(צילום: גיא שמואלי)
מדובר באחד מהמתחמים הוותיקים ביותר, מימי ראשית המושבה רחובות, ואין תושב שאינו מכיר את הגן. בין אם מימים עברו או בשל האירועים הגדולים שנערכים בו במשך כל ימות השנה – הבמה המרכזית של יום העצמאות, הפנינג פורים, טקסים, מימונה ומופעים עירוניים שונים.
גן המייסדים ממוקם היכן שעבר הוואדי שחצה את המושבה. בראשית ניטעו במקום עצי אקליפטוס, והמקום שימש מקום התכנסות לעדר המושבה עם צאתו למרעה ובשובו , וכן "גן הירק" של המושבה. ילדי המושבה נטעו במקום פיקוסים בט"ו בשבט תרצ"ו, 1936.
עם הזמן הפך המקום לגן הציבורי של המושבה – גן המייסדים. בתחילת שנות השלושים הוקצה שטח נוסף ומיוחד לאגודת "מכבי יהודה", ובמקום הוסדר מגרש התעמלות, ומאוחר יותר בנתה האגודה את 'בית מכבי' ובו אולם ספורט. הגג השטוח של חלק מהמבנה שימש כבמה בעת אירועים ספורטיביים וחגיגיים. כעבור מספר שנים נבנתה ליד 'בית מכבי' בריכת השחייה של האגודה.
3 צפייה בגלריה
גן המייסדים במבט היסטורי
גן המייסדים במבט היסטורי
גן המייסדים במבט היסטורי
(צילום: דוברות עיריית רחובות)
המגרש היווה מרכז לאלפי משתתפים מהארץ ומחו"ל בענפי ספורט שונים: אתלטיקה קלה, כדור-רגל, כדור יד, כדור סל שחייה ועוד. עם השנים הפך המקום לשטח ירוק ולמקום התכנסות לאירועים עירוניים ומופעי ענק.
כעת, לאחר עבודת תכנון ארוכה והכנה אינטנסיבית בחודשם האחרונים, עיריית רחובות באמצעות אגף גנים ונוף ועל ידי הל"ר- החברה לפיתוח רחובות, מתחילה בימים אלה בעבודות לחידוש גן המייסדים.
במסגרת התהליך, כל פינה בגן תעבור חידוש, והמקום יעבור הנגשה מלאה לטובת אנשים עם מוגבלויות. במסגרת תהליך חידוש הגן, כל שטחי הגינון במקום יחודשו והשבילים ישופצו מחדש.
במקום קיים כעת מתחם משחקים אחד. במסגרת העבודות יתווספו למקום מספר מתחמי שעשועים אשר יעניקו מענה לכמה גילאים, ויהפכו את המקום למקום בילוי לילדים במשך כל ימות השנה: הקמת מתחם פעילות ואתגר ייחודי מסוג "נינג'ה" בגודל של 400 מ"ר, מתחמי משחק לפעוטות ובוגרים- כולל מתקנים נגישים לילדים עם מוגבלויות.
3 צפייה בגלריה
גן המייסדים רחובות
גן המייסדים רחובות
גן המייסדים רחובות
(צילום: אבי מועלם)
שטח הגן המרכזי ינוצל להקמת מרחב החלקה גדול על גלגיליות וסקייטים, שטח אחר ינוצל להקמת מתחם בימבות לפעוטות, מתחם מגודר במקום ינוצל להקמת מתחם משחק "מיניפיץ'", המיועד למשחק לילדים קטנים, ומתחם נוסף ינוצל להקמת מתחם משחק קוביות טיפוס לילדים.
משך העבודות הצפוי מוערך במספר חודשים. שטח הגן ימשיך להיות פעיל בזמן העבודות במקום, אולם במסגרתן ייסגרו קטעים בגן לפי הודעה מוקדמת.
ראש העירייה, רחמים מלול: "גן המייסדים הוא סמל עירוני גדול, ולב ליבה של העיר רחובות. החלטנו להשקיע בו ולחדש אותו מתוך מטרה להפוך אותו לפארק בילויים, שעשועים ופנאי במשך כל ימות השנה, ולא רק באירועים מיוחדים- לרווחת התושבים הצעירים והמבוגרים כאחד.
הדבר חשוב שבעתיים במיוחד בתקופה זו של התמודדות עם נגיף הקורונה והצורך בשטחים ירוקים. עבודת התכנון וההכנה יחד עם הל"ר נמשכה זמן רב, והיא ממזגת לתוכה הוספת מתחמים מגוונים שיענו על כל צורך יהפכו את המתחם לאטרקטיבי במיוחד -וימשכו למקום משפחות רבות. נמשיך בעבודות החידוש של הגנים בכל העיר".
סגן ראש העירייה, מחזיק תיק חזות העיר, עו"ד יניב מרקוביץ': "המטרה שלנו היא להפוך את הגן המחודש למוקד משיכה משמעותי לכל המשפחה. השקענו מחשבה רבה בבחירת המתחמים החדשים שנציב בו, ואין לי ספק שהם ישרתו תושבים בכל גיל".
לעדכונים - חדשות רחובות