לאחר שנה ארוכה של מגבלות וחגיגות מקוונות, חגיגות ל"ג בעומר יתקיימו השנה בערב יום חמישי, ה-29.4. לקראת החג עיריית רחובות פרסמה היום (שני) את המיקומים המותרים להדלקת מדורות ברחבי העיר, שאושרו ע"י מכבי האש ברחובות.
1 צפייה בגלריה
(מדורה (צילום: shutterstock))
המקומות המותרים להבערת מדורות בעיר רחובות הם:
רח' בן ציון פוגל פינת דובנוב (מול המגרשים)
דרך האצ“ל/ פינת המנוף
רח' יעקב רייפן (ברחבת מגרש הספורט ברזילי)
רחבת אתר הפרדסנות (בדרך בגין)
רח' משה סנה לכיוון שכונת חבצלת
שמשון צור ברחבה ליד בית העלמין
רח' ששת הימים פינת משה יתום
רח' שיטה מלבינה ממול רח' אשל - מזרחית לגדר וללא חניית רכבים
הנחיות הבטיחות של המשרד להגנת הסביבה וכבאות והצלה לישראל לאירוע ל"ג בעומר:
על מנת לצמצם ככל הניתן את זיהום האוויר והפגיעה בסביבה מומלץ להקים "מדורות משותפות" של תלמידים, משפחות וקבוצות יחד.
יש להקפיד על הנחיות הזהירות ולשמור כי גובה מערום חומרי הבעירה המשמשים למדורה לא יעלה על 1.5 מטרים וגודלה לא יעלה על 3 מטרים.
המרחק בין המדורה למתקני גז ודלק יעלה על 40 מטרים, המרחק בין המדורה למבנה יעלה על 50 מטרים ומרחק בין מדורה למדורה יעלה על 5 מטרים.
חומרי הבעירה בהם יש להשתמש הנם חלקי עץ יבש, ללא כימיקלים מזיקים או חומרי נפץ. אין להשליך למדורה חומרי פלסטיק וניילונים, זכוכיות, אבנים ומוצרי פלסטיק וקלקר ששריפתם גורמת לפליטה של חומרים מסרטנים. אין להשאיר מדורה ללא השגחה ויש להקפיד כי בסמוך למדורה יהיו מים או חול בכמות מספקת לכיבוי האש.
יש למנות אדם מבוגר אחראי למדורה ולא להשאיר את הילדים ללא השגחה, פעילויות הילדים יתבצעו לצד המדורה ולא מסביבה.
יש לנעול נעליים גבוהות וללבוש מכנסים ארוכים וחולצה מתאימה להגנה על הגוף מפני גיצים וחלים וכן מעקיצת זוחלים ושרצים הנמשכים אל חום המדורה.
יש להצטייד בתיק עזרה ראשונה ולהחזיק בקרב המדורה 2 דלי מים מלאים למקרה של התפשטות שריפה.
ביום חמישי הקרוב החל מהשעה 21:00 יצאו עובדי מחלקת הילדים והנוער, הרשות לביטחון קהילתי וסיירת ההורים והמתנדבים כדי לסייר באזורי המדורות, להשגיח ולשמור על הילדים ובני הנוער. עובדי המחלקה יתחלקו לגזרות שונות ויסיירו באזורים שונים ברחבי העיר עד לשעות הבוקר המוקדמות וזאת כדי להעניק מענה מהיר והולם לכל תרחיש.
שימו לב, הדלקת מדורה בשטח פרטי אסורה. במהלך ערב ל"ג בעומר פקחי אגף התנועה, השילוט, הפיקוח והשיטור העירוני יסיירו ברחבי העיר ויבצעו אכיפה בנושא.
לעדכונים - חדשות רחובות