בית החולים 'קפלן'. המחשה | צילום אבי מועלםבית החולים 'קפלן'. המחשה | צילום אבי מועלם
בית החולים 'קפלן'. המחשה | צילום אבי מועלם
(בית החולים 'קפלן'. המחשה | צילום אבי מועלם)
לפני כחמש שנים עברה א' תושבת רחובות (60) ניתוח קיצור קיבה, בהליך שהיום נחשב כמעט שגרתי, בבית החולים 'קפלן'. מספר ימים לאחר הניתוח היא שבה לבית החולים כשהיא מתלוננת על חום וכאבים, אך לטענת בני משפחתה לא זכתה למענה ראוי, ורק כעבור 14 שעות הוכנסה לניתוח חירום.
בימים האחרונים הגישו בני משפחתה תביעה בסך 2.5 מיליון שקלים לבית משפט השלום בתל אביב נגד בית החולים 'קפלן'. כאשר בתביעתם הם טוענים להתנהלות לקוייה של צוות חדר המיון.
בכתב התביעה מסופר כי חמישה ימים לאחר ששוחררה מבית החולים, הופנתה האישה למיון על ידי רופאת המשפחה כשהיא מתלוננת על 39.5 חום וחולשה עם סימני אודם ונפיחות באזור הניתוח.
היא הגיעה לחדר המיון בשעות הצהריים המוקדמות ב-31.12.13, אך לדבריהם רק כעבור 14 שעות הוכנסה לניתוח דחוף עקב קריסת מערכות. במהלך שהותה בחדר המיון, האחיות יידעו את הרופאים על מצבה, אך אלה השיבו, לפי כתב התביעה, שיבואו לראות אותה 'מחר בבוקר'. למחרת בבוקר, לפי כתב התביעה, היה מאוחר מדי.
ניתוח | צילום אילוסטרציה: Shutterstockניתוח | צילום אילוסטרציה: Shutterstock
ניתוח | צילום אילוסטרציה: Shutterstock
(ניתוח | צילום אילוסטרציה: Shutterstock)
לתביעה שהוגשה באמצעות עורכי הדין, אייל בן ישי ושני קרוטר-צור ממשרד אייל בן ישי, צורפה חוות דעתו של פרופסור מומחה לכירורגיה שקבע כי "מצבה הקשה של החולה ההולך ומתדרדר משעה לשעה צריך היה להביא את המנתחים כבר בשעות אחר הצהרים של אותו יום לצפות את הקטסטרופה ההולכת ומתפתחת, לנגד עיניהם, ולהביא את החולה לניתוח דחוף מוקדם ככל האפשר בשעות אחר הצהרים".
א', בת ה-60, נפטרה זמן קצר לאחר מכן. היא הייתה בת 60 במותה, אם לשניים וסבתא במשרה מלאה לנכדיה. משפחתה מספרת שהיא ניהלה משק בית וסייעה לילדיה בגידול נכדיה באופן מלא. לכן במותה הותירה אחריה בעל, שני ילדים ונכדים, שחייהם נופצו לרסיסים.
בתביעה דורשת המשפחה פיצוי בגין כאב וסבל, עגמת נפש, קיצור תוחלת חייה ואבדן הנאות החיים שנגרמו לה וכן פיצוי בגין הפסדי תמיכה ופנסיה, הוצאות הלוויה וקבורה והפסד קצבת זקנה. בנוסף הם מציינים שבעקבות האבדן איבדו "שירותי רעיה, אם וסבתא".
מבית החולים 'קפלן' נמסר בתגובה: "כתב התביעה טרם נתקבל בבית החולים. לכשיתקבל יילמד ע"י היועצים המשפטיים ותגובתנו תימסר כמקובל בערכאות המשפטיות".