אחד הדרישות של כל בנק טרם הוא מעניק הלוואת משכנתא היא: שהלקוח יבטח את עצמו בביטוח חיים או בביטוח אשר קרוי גם: ביטוח משכנתא כיום. אם הגעתם לשלב שבו אתם זקוקים לבטח את עצמכם בביטוח משכנתא ואתם תוהים כיצד תעשו את זה בצורה הטובה ביותר,הנה 5 דברים שכדאי לדעת על ביטוח משכנתא
1 צפייה בגלריה
Ttusty
Ttusty
Ttusty
(צילום: canva)
דברים שחשוב לדעת על ביטוח משכנתא אם אתם תוהים לגבי ביטוח משכנתא מה צריך לדעת, הנה 5 דברים חשובים שעליכם לדעת טרם אתם מבטחים את עצמכם בביטוח זה:
1. למה בעצם צריך ביטוח משכנתא?
ביטוח משכנתא הוא ביטוח שכולל שני סוגים של ביטוחים: ביטוח מבנה של הדירה וביטוח חיים. מטרת ביטוח החיים הוא לכסות את גובה ההלוואה שנלקחה מהבנק במקרה של מוות בטרום עת של אחד מבני הזוג, אשר לא יאפשר את המשך תשלום החזרי המשכנתא. במקרה הזה חברת הביטוח לוקחת עצמה לשלם את יתרת התשלומים שטרם נפרעו. כאמור, ביטוח משכנתא מהווה חלק בלתי נפרד מתנאי הלוואת המשכנתא בכל בנק באשר הוא.
2. היכן כדאי לעשות ביטוח משכנתא?
כיום ניתן למצוא לא מעט חברות המציעות ביטוח משכנתא ועל כן, חשוב מאוד לדעת כיצד לבחור את החברה הטובה ביותר עבור הביטוח הטוב ביותר עבורכם. את ביטוח המשכנתא ניתן לרכוש ישירות דרך הבנק או באופן פרטי דרך סוכנות ביטוח. רכישת הביטוח באמצעות סוכנות ביטוח המבצעת השוואה בין מוצרי חברות הביטוח המובילות, היא ללא ספק הדרך המשתלמת יותר ללווה מאשר לבחור ברכישת ביטוח שמתבצע דרך הבנק. התעריפים והתנאים על סוכונות ביטוח עדיפים ללא ספק.
3. מה משפיע על העלות של פוליסת ביטוח משכנתא?
כאשר רוכשים פוליסת ביטוח משכנתא נדרש האדם שמעוניין לבטח את עצמו בביטוח זה למלא שאלון רפואי אשר בהתאם אליו יקבעו תנאי הכניסה לביטוח והעלות שלו. עלות הפוליסה, הפרמיה החודשית שהוא ישלם ועוד, מתבססים על שווי הנכס המבוטח, ההיקף והתנאים של ההלוואה שנלקחה לצורך רכישת הנכס, המאפיינים של הלווה שכוללים את הגיל שלו, המצב הבריאותי שלו, הסטטוס הבריאותי שלו, המין שלו, האם הוא מעשן, האם יש לו עודף משקל ועוד. חשוב לרכוש את הפוליסה רק לאחר שבוצעה השוואה ממצה ומותאמת אישית בין כלל החברות המציעות פוליסת ביטוח מעין זאת.
4. מה חשוב לבדוק לפני שבוחרים בפוליסת ביטוח משכנתא?
סכום הביטוח בביטוח משכנתא הוא בגובה של יתרת ההלוואה המבוטחת שטרם נפרעה לכן, כדאי מאוד לוודא שסכום הביטוח יהיה תואם לסכום ההחזר שנותר לאורך חיי המשכנתא וכי הוא ילך ויקטן ככל שיתקדם הפירעון של ההלוואה. בדרך שכזו ניתן להוזיל את דמי הביטוח. כמו כן, לעיתים ניתן להתאים את השינוי בדמי הביטוח גם לשיטת ההחזר של המשכנתא
5. למי כדאי לרכוש פוליסה לכיסוי המשכנתא?
מכיוון שהנכס שעבורו נלקחת משכנתא מהווה עבור הבנק ערובה להחזר הלוואה, ביטוח חיים למשכנתא נדרש על ידי הבנק כחלק מהתנאים של ההלוואה ועל כן, בחירה בביטוח משכנתא איננה רשות אלא חובה לכל אדם שמעוניין לקבל מבנק כלשהו הלוואת משכנתא לרכישת הנכס שהוא מעוניין לרכוש.