אז מה זה קפטן קרדיט? מדובר כאפליקציה של חברת דן אנד ברדסטריט, חלק מהפעולות באפליקציה הן בחינם, כאשר כל מה שהאפליקציה נותנת היא דבר מאוד פשוט: היא נותנת לכם ציון בין 1- 1000 שזה למעשה משמש אתכם כציון דירוג אישי שלכם, זה הציון שלכם מבחינת המערכת הפיננסית.
1 צפייה בגלריה
מרטין בוקסדורוף
מרטין בוקסדורוף
מרטין בוקסדורוף
(צילום: יח"צ)
מי שהיה פעם באמריקה והכיר את הביטוי קרדיט סקור של האמריקאים, אז מדובר באותו הדבר בדיוק. מדובר בציון שהולך לקבוע לכם את כל החיים. אם הציון שלכם גבוה, אתם תקבלו בבנקים כל דבר שאתם רוצים, לעומת זאת אם הציון שלכם נמוך, אתם לא תקבלו בבנקים כלום. אז האפליקציה החדשה שנקראת קפטן קרדיט, היא למעשה אותו דבר, כאשר הבנקים למשכנתאות כבר מיישמות את הכלי הזה עכשיו- במטרה לקבל ציון קל ופשוט כאשר מקישים תעודת זהות של בן אדם.
מה המטרה למעשה? המטרה היא למעשה להקל על הבנקאי להבין מי יושב מולו. תחשבו מה קורה היום, יושב בנקאי, מגיעים אליו עשרות אנשים ביום, קשה לו מאוד להבין מי לקוח טוב ומי לא לקוח טוב. זה נכון שקיימים כלים להבחין בין טובים ללא טובים- אבל היום זה מורכב.
איך מבדילים היום בין לקוחות טובים ללא טובים? נניח שמגיע אדם לבנק שלו ומבקש הלוואה כנגד שיעבוד דירה, הבנקאי מנסה להוציא את הדוח bdi שלו, הוא מקבל פלט של ארבעים עמודים שנותנים תקציר של כל השנים האחרונות של אותו האדם. הבנקאי גם אם הוא סופר מקצועי, יהיה לו קשה לקרוא הרבה דוחות כאלו במשך היום, שלא נדבר על שבועות או חודשים. לכן המציאו משהו פשוט. כל כך פשוט שלא צריך לקרוא כלום. הבנקאי מקבל ציון פשוט מאוד בין 0- 1000 והוא לא צריך לחשוב בכלל, הוא בסך הכול מקבל ציון ומיידית יודע מה הוא יכול לתת לאדם הזה ומה הוא לא יכול לתת לאדם הזה. קל ונוח.
אז בואו נבין איזה ציונים יש ומה הם אומרים? כמו שציינתי, הציונים הם מ0- 1000 כאשר 1000 זה הכי טוב וכן הלאה. בואו ניתן את המדרגות. קדימה לעבודה. ציון 900- 1000: זה אומר שאתה מדהים, הציון שלך מעולה. סביר להניח שכל מה שתבוא לבקש מהבנק שלך, אתה תקבל. ציון 800- 900: ציון באמת טוב, אתה לקוח טוב בבנקים, אתה כנראה תקבל הרבה דברים שאתה מבקש. אתה קרוב ללהיות מצטיין. ציון 700- 800: ציון בסך הכול לא רע, אבל זה כבר נכנס למתחם הציונים שמצריך הסברים ובדיקות נוספות. זה כבר לא מצב שהכול חלק, צריך להבין למה זה הציון, אבל בסך הכול אתה בסדר גמור. ציון 600-700: תן הסברים חביבי. זה כבר ציון שהוא בינוני, הוא מצריך הסברים, מצריך בדיקות נוספות. זה לא מצב גרוע, אבל הוא כבר לא טוב. פחות מ600- ציון נמוך. כנראה שהיו כבר בעיות בניהול החשבונות. לא טוב.
כל כמה זמן מתעדכן הציון: בגדול הציון מתבסס בעיקר על נתונים של שישה חודשים אחרונים. למשל אם במשך שישה חודשים הייתם במינוס גבוה, זה מוריד לכם את הציון. לאחר מכן אם שישה חודשים הבאים אתם נמצאים רק בפלוס, הציון מתעדכן ועולה בהתאם לכך. כלומר, הרוב של הציון מתבסס על שישה חודשים אחרונים.
עומדים לפני משכנתא וצופים שיהיו בעיות? אתם צריכים איתכם מומחה שידע להתמודד עם כל בעיה שתהיה.
מרטין בוקסדורף- 0508116397 או maratbok@gmail.com