התחילו בקטן ועם הזמן תגדלו
זה נכון כי השקעות אלטרנטיביות מציעות מבחר ענק של אפשרויות, וחלק מהאפשרויות עשויות להיות מאוד מפתות. אך עליכם לקחת בחשבון כי כאשר אתם משקיעים לבד, הזמן שעומד לרשותכם הוא מוגבל. לכן הטיפ החשוב ביותר הוא להתחיל בקטן, ועם הזמן גם תוכלו לראות את עצמכם גדלים. אך קחו עליכם ללמוד תוך כדי תנועה עד כמה אתם מסוגלים לגדול, מבלי שתצטרכו להעביד על עצמכם יתר על המידה.
1 צפייה בגלריה
השקעות אלטרנטיביות
השקעות אלטרנטיביות
השקעות אלטרנטיביות
(צילום: FREEPIK)
אל תקשיבו לרעשי רקע מסביב
לאנשים תמיד יהיה מה להגיד, ויש כאלה שאפילו ינסו לגרום לכם לקחת כמה צעדים אחורה. בתור משקיעים ממולחים, עליכם לדעת כיצד לנטרל את רעשי הרקע מסביב. כך שתוכלו להביא את עצמכם למצב שבו תמקסמו את הפוטנציאל של כל השקעה. אם תקשיבו לרעשי רקע, אתם עלולים למצוא את עצמכם נכנסים אל תוך מערבולת שיהיה לכם קשה מאוד לצאת ממנה.
תמיד תפזרו את הסיכונים
כל משקיע יודע כי הכי נכון יהיה לפזר סיכונים, וזה לא תקף רק כאשר אנו מדברים על השקעות אלטרנטיביות. אך מכיוון שאתם נמצאים במערכה לבדכם, מוטב כי לא תשימו את כל הביצים בסל אחד. תמיד תוכלו למצוא מספר אפיקי השקעה שמדברים אליכם, וברגע שתשקיעו במספר אפיקי השקעה – הסיכון גם הוא יתפצל בניהם. בתור משקיעים שמשקיעים לבד, עליכם להיות בטוחים כי אף נפילה לא תביא אתכם למצב שבו תאבדו את כל הכסף.
תפנו להשקעות את הזמן הדרוש
השקעות אלטרנטיביות אומנם הפכו להיות מאוד נגישות, אך בפועל מדובר על משרה מלאה לכל דרך ועניין. כך שאם תרצו לממש את מלוא הפוטנציאל של ההשקעה, יהיה עליכם לפנות לה מספיק זמן ומספיק אנרגיה. כאשר אתם משקיעים לבד, לעיתים אתם עשויים להרגיש כי מדובר על משרה מלאה לכל דרך ועניין. משרה מלאה שתיקח מכם לא מעט אנרגיות ולא מעט משאבים.