לתשומת לב רוכבי האופניים, יתכן ובקרוב תוכלו לעלות על האופניים ולרכוב בנחת מראשון לציון ועד רחובות במסלול אופניים ייעודי. את הבשורה הזו מתכוונים להגשים שלושת המועמדים בבחירות הקרובות: מתן דיל מרחובות, שחר רובין מנס ציונה, ורז קינסטליך מראשל"צ.
מימין: דיל, רובין וקינסטליך. מתאחדים למען האופניים | צילום: פרטימימין: דיל, רובין וקינסטליך. מתאחדים למען האופניים | צילום: פרטי
מימין: דיל, רובין וקינסטליך. מתאחדים למען האופניים | צילום: פרטי
(מימין: דיל, רובין וקינסטליך. מתאחדים למען האופניים | צילום: פרטי)
שלושת היזמים הם חברים, רוכבים וסגני ראש עירייה בקדנציה האחרונה. רובין וקינסטליך מתמודדים כעת לתפקיד ראשות העירייה, ודיל מתמודד למועצה. השלושה, שמאמינים ביכולתם להיבחר, הגיעו היום (שלישי) להסכם ראשון בין הערים, ומכריזים שיסללו שביל אופניים שיחבר בין הערים.
השלושה משמשים כנציגי סיעת 'הירוקים' בעירם. אם יצליחו להגשים את החזון יהיה זה פרויקט ראשון מסוגו בארץ ובשורה של ממש לחובבי הדיווש.
"רחובות היא עיר שטוב לחיות בה ואני גאה להיות חלק ממנה. בעירנו יש הרבה דברים טובים, אך גם דברים שמוכרחים לטפל בהם. שמירה על איכות הסביבה לצד טיפוח הספורט בעיר, הינם נושאים הקרובים לליבי וזקוקים לטיפול", אומר דיל, ואומר שבנוסף לשביל החדש יש צורך לשקם את השבילים הקיימים ולהוסיף נקודות רענון.
מירוץ אופניים, אילוסטרציה pixabayמירוץ אופניים, אילוסטרציה pixabay
מירוץ אופניים, אילוסטרציה pixabay
(מירוץ אופניים, אילוסטרציה pixabay)
על דבריו רובין את חלקה של נס ציונה במהלך ואומר: "לצד קידום שבילי אופנים נוספים, נרחיב את תיבות הקינון 'בפרויקט התנשמות' המהווה פתרון ירוק ואקולוגי להדברת המזיקים בעיר".
הצלע השלישית בהסכם, רז קינסטליך, מתייחס גם לעירו, ראשון לציון ואומר: "שמירה על איכות הסביבה אינה רק סיסמה. ולכן בהמשך לעשייתנו נבנה בראשון לציון מקלט עירוני לבעלי חיים פצועים, בו הם ישוקמו וידאגו לצרכיהם, ונייסד מוקד חירום שיהיה זמין בשבתות וחגים לקריאות עבור טיפול בבעלי חיים פצועים".