ביום שישי ה-26.7, בשעה 12:30 תפתח התערוכה של האמן והמעצב אלדד תרקה, "סיפורים בדים", בגלריה של חנות מילתא ברחובות.
בגלריה יוצגו ממגוון יצירותיו אשר עוסקות בעיקר בדמויות נשים ומוטיבים מהתרבות האתיופיות והאופן בו מהותם משתקפת ועוברת דרך טקסטורה משתנה וצבע. בנוסף, יוצגו גם מספר עבודות מסדרת עבודות שונה, אשר עושות שימוש בשלושה צבעים בלבד: שחור לבן וזהב, המציגות דמויות בהשראת האמנות האפריקאית.
טיגיסט, 70 על 100, ציור טקסטילי, אקריליק על בד, טכניקה מעורבת, אלדד תרקהטיגיסט, 70 על 100, ציור טקסטילי, אקריליק על בד, טכניקה מעורבת, אלדד תרקה
טיגיסט, 70 על 100, ציור טקסטילי, אקריליק על בד, טכניקה מעורבת, אלדד תרקה
(טיגיסט, 70 על 100, ציור טקסטילי, אקריליק על בד, טכניקה מעורבת, אלדד תרקה)
סדרת היצירות המרכזית מורכבת מציורים גדולים וצבעוניים, המציגים טקסטורה משתנה. ביצירות בהן מופיעות דמויות נשים, המטרה וכן הבחירה בטכניקת העבודה, הינה לייצר נוכחות נשית משמעותית, אשר מועברת על ידי כל יצירה בנפרד ועל ידי ההצגה המשותפת. הבחירה להציג ולהתמקד בנשים אתיופיות היא משום שהן אלו המקיפות וממלאות את חייו של אלדד, על כן בין המודלים ניתן למצוא גם את בנות משפחתו, רעייתו ובנותיו.
אדל,  ציור טקסטילי, אקריליק על בד, טכניקה מעורבת, אלדד תרקהאדל,  ציור טקסטילי, אקריליק על בד, טכניקה מעורבת, אלדד תרקה
אדל, ציור טקסטילי, אקריליק על בד, טכניקה מעורבת, אלדד תרקה
(אדל, ציור טקסטילי, אקריליק על בד, טכניקה מעורבת, אלדד תרקה)
אלדד בוחר לצייר נשים אתיופית מתוך מקום של כבוד והרצון להעניק להן מקום של נראות מלאת גאווה, לשים אותן בקדמת הבמה. השילוב בין דמויות הנשים לטקסטורה המשתנה והצבע מייצר רושם של עוצמה וכוח. למשל, היצירה "מוסב", בה לא מופיעה דמות אשה, נעשה תהליך יצירה בטכניקה משולבת. היצירה היא הוקרה לכלי מסורתי מהמסורת האתיופית – "מוסב". המוסב קיבל באופן מסורתי מקום של כבוד במרחב הביתי של המשפחה אתיופית והוצג לראווה אך כיום, כמעט ולא ניתן לראותו. הציור מהווה תחליף למקום המכובד שהיה פעם למוסב. המוסב הוא כלי אשר באתיופיה היה משמש כמעיין "פינת אוכל" ולמעשה היו מניחים בו את האוכל כאשר כל המשפחה אוכלת ממנו יחדיו. הכלי בדרך כלל בגובה וקולעים אותו מעץ דקל וחוטי צמר.
מוסב בזהב, אקריליק על בד 86 על 126, אלדד תרקהמוסב בזהב, אקריליק על בד 86 על 126, אלדד תרקה
מוסב בזהב, אקריליק על בד 86 על 126, אלדד תרקה
(מוסב בזהב, אקריליק על בד 86 על 126, אלדד תרקה)
"אני מאוד נרגש להציג את תערוכת היחיד הראשונה שלי, 'סיפורי בדים'", אומר אלדד תרקה, "התערוכה חושפת את היצירות שלי, המציגות שילוב בין מסורת למודרניות. ההשראה ליצירה מגיעה מבדים, צבעוניות, טקסטורות ואסתטיקה אתיופית, שיש לי את הזכות לחשוף אותה בתערוכה לקהל הרחב".
התערוכה תוצג בגלריה של החנות מילתא (יעקב 26, רחובות) ותהיה פתוחה עד לסוף חודש ספטמבר, בימים א'-ה' בין השעות 8:00-19:00, הכניסה ללא תשלום.