בית מיכל הוא מרכז תרבות מיוחד במינו הכולל ספריית ילדים ונוער עשירה, פעילויות והרצאות למבוגרים וגלריית אמנות. ייחודה של הספרייה הוא ביחס האישי שנותן הצוות לכל אחד ואחת מהבאים אליה, ובדיאלוג הפורה שנוצר עם הילדים וההורים סביב הקריאה. בימים כתיקונם הספרייה שוקקת חיים, אולם כמו במוסדות תרבות אחרים מגבלות הקורונה כפו את סגירת הספרייה ועצירת פעילות. עם זאת, מאז חודש אוקטובר חזר הבית לפעול במתכונת מותאמת למצב החדש.
2 צפייה בגלריה
ספריית בית מיכל
ספריית בית מיכל
ספריית בית מיכל
(יח"צ)

2 צפייה בגלריה
ספרים בשקית
ספרים בשקית
ספרים בשקית
(יח"צ)

קראו עוד:
כיום, יכולים מנויי הספרייה להזמין ספרים באופן מקוון דרך אתר הבית, ולבוא לאסוף אותם כשהזמנתם מוכנה. לשם כך ניתן להיעזר בקטלוג הספרייה או להתייעץ עם הצוות דרך המייל. לאחר מכן ממלאים את טופס ההשאלה שנמצא באתר, וכשההזמנה מוכנה מקבלים מייל חוזר ובו נקבע להם מועד לאיסוף הספרים. הספרים יחכו למזמינים בכניסה לספרייה בשעה היעודה בשקית עם שמם, ובאותה הזדמנות הם יוכלו להניח את הספרים שנמצאים אצלם בתיבת ההחזרות.
"ספרים הם אוויר לנשימה ללב ולנפש בכל זמן, אבל בתקופה זו הם חיוניים באופן מיוחד. עם סגירת הספרייה קיבלנו פניות רבות מהורים וילדים ששאלו מתי נחזור לעבוד, והפתיחה המקוונת התקבלה בשמחה גדולה. מספר רב של הזמנות מגיעות אלינו מדי יום ואנחנו משתדלות להכין אותן במהירות האפשרית, בלי לוותר על ההקשבה לרצונות ולצרכים של כל אחד. אני שמחה שבכך נצליח להקל ולו במעט על הקשיים והאתגרים שהתקופה הזו מזמנת", אומרת עינת קורן, מנהלת בית מיכל.
פרט לחידוש פעילות הספרייה, גם מפגשי התרבות והסדנאות למבוגרים בבית מיכל מתקיימים כסדרם דרך אפליקציית הזום. המפגשים מתקיימים מידי שבוע ביום רביעי ב-20:30 בעלות סמלית של 20 שקלים. לצפייה בתוכניה לחצו כאן.