נאוה שרעבי, בעלת החנות יוצאת הדופן, "שניונת והרווחתם", נולדה וגדלה ברחוב יגאל יחיא בשכונת מרמורק ברחובות. שנים רבות עבדה ב'תנובה', ואת החנות הקימה כרעיון להעסיק את הילדים בחופש הגדול. הילדים גדלו, החנות נשארה, וזו ההזדמנות שלכם להקים פינה קטנה ויוצאת דופן בנוף הרחובותי.
נאוה שרעבי. על ג'י חנון כבר שמעתם? | צילום: אביגיל קדם, פרטינאוה שרעבי. על ג'י חנון כבר שמעתם? | צילום: אביגיל קדם, פרטי
נאוה שרעבי. על ג'י חנון כבר שמעתם? | צילום: אביגיל קדם, פרטי
(נאוה שרעבי. על ג'י חנון כבר שמעתם? | צילום: אביגיל קדם, פרטי)
"הילדים נטשו אותנו די מהר ואני נשארתי עם העסק", מחייכת שרעבי ומציגה את החנות הקטנה, שנפתחת רק שלושה ימים בשבוע (שני, שלישי ורביעי למספר שעות בודדות מדי יום).
שורשי החנות נטועים בחשיבה אקולוגית שעל פיה מתנהלים גם חייה של שרעבי, והחלה אי שם בשנות נערותה בקיבוץ בעמק יזרעאל. "בקיבוץ כולם מחליפים עם כולם, ואתה מבין שלבגד יש חיים ארוכים", היא אומרת, נותנת כדוגמא ג'קט מחויט ומסבירה: "מישהו קטף את הכותנה, מישהו תכנן ותפר, מישהי קנתה ולבשה את הבגד ויש לו עוד חיים ארוכים".
בחנות תמצאו רק בגדי יד שנייה, ולכולם מחיר זהה. "לכאן מגיעים בגדים איכותיים מאוד", מספרת שרעבי, ומוסיפה: "אם זה 'זארה' או 'הגרה' כולם ימכרו על פי מוצר – לחולצה יש את המחיר שלה, למכנס את המחיר שלו".
החנות במרמוק. חשיבה אקולוגית | צילום: אביגיל קדםהחנות במרמוק. חשיבה אקולוגית | צילום: אביגיל קדם
החנות במרמוק. חשיבה אקולוגית | צילום: אביגיל קדם
(החנות במרמוק. חשיבה אקולוגית | צילום: אביגיל קדם)
כאמור ההיבט האקולוגי משמעותי מאוד באופי החנות, והבגדים בחנות מגיעים מאנשים שמעוניינים לקחת חלק בתהליך האקולוגי שבנתה שרעבי. "אני מקבלת מאנשים בגדים בתמורה ל-30% זיכוי קנייה בחנות לאחר המכירה, כשכל המטרה היא שתהיה תחלופה, אנשים ילבשו את הבגדים שלך ואת תלבשי בגדים של אחרים, ויש יתרון אחד גדול: את יודעת איך הבגד נראה אחרי הכביסה".
חוץ מבגדים, אקססוריז וכלי בית נמכר בחנות גם פריט שבדרך כלל לא תמצאו בחנויות בגדים: ג'חנון. שרעבי קוראת לעמדת המכירה שלו "נקודת ה-G חנון", ושם היא משלבת בין אהבת האופנה להנאת האכילה. בעמדה היא מציעה ללקוחות בצק ג'חנון מוכן לאפייה וג'חנון מוכן לחימום בבית.
אם הסתקרנתם, השבוע יתקיימו בחנות ימי מכירה מיוחדים של בגדים "במידות טובות", כפי שמכנה אותן שרעבי - מידה 44 ומעלה. ועם הבגדים יחכה כמובן גם הג'חנון.